בניית ממ"ד נייד

תהליך של בניית ממ"ד לוקח מספר חודשים בהם איזור המגורים יהפוך לאיזור בנייה, לחברת מפלסים פתרון מקצועי שיחסוך את זה ממכם - בניית ממ"ד יביל.
בניית הממ"ד מתבצעת במפעל ועם סיום בנייתו הוא מובל להתקנה בבית הלקוח.

כל אדם פרטי או גוף מוסדי אשר רוצה לבנות ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי) חייב בקבלת האישורים וההיתרים המחויבים על פי החוק הישראלי ולעמוד בתקנים המחמירים של פיקוד העורף ומכון התקנים.

בשלב הראשון יש לערוך בדיקה מול הרשויות לעניין הזכות לתוספת בניה בצמוד לנכס או על ידו. ברוב הרשויות המקומיות אנו ערים למגמה חיובית ועידוד הבניה של מרחבים מוגנים על מנת לספק פתרונות הולמים לשעת הצורך.

לאחר השלב הראשוני מול הרשות המקומית, יש להגיש בקשה להיתר הבניה. לבקשה זו חייבים להוסיף את תכניות האדריכל והמהנדס עפ"י החוק.
זמן ההמתנה משתנה בין סוגי ההיתרים ועומד בדרך כלל על בין 6 ל 12 חודשים, תלוי בזמני ההגשה ,פגרות ,שביתות ושינויים מחויבים שונים אשר לא תמיד בשליטתנו.

ניתן להעזר בשרותינו בתהליך הוצאת האישורים וההיתרים, מבדיקת אפשרויות מיקום הממ"ד, הכנת התוכניות, הגשת התוכניות ועד קבלת האישור הסופי של פיקוד העורף.

מרגע קבלת ההיתר מהרשות ניתן להתחיל את תהליך הבניה.

בשלב הטרום לבניה נערכות בדיקות קרקע על מנת להעריך את רמות השקיעה, ולאחר התייעצות עם מהנדס ניתן לקבוע את הביסוס שנדרש להכין לממ"ד או ממ"מ.
בדיקת הקרקע הינה פשוטה ומבצעים אותה על ידי קידוח בקרקע והוצאת סוג החול על שכבותיו השונות.
כמו כן המהנדס יקבע את אופן חיבור הממ"מ או הממ"ד למבנה הקיים על מנת למנוע התנתקות אחד מן השני במרוצת השנים.

במסגרת השירות אנו מספקים ייעוץ מקצועי להוצאת ההיתרים הדרושים על מנת לחסוך ללקוח כסף וזמן יקר. בנוסף, אנו מבצעים את הבנייה עבורכם בשטח המפעל או בשטח המיועד על פי עלות ותועלת שנקבע יחדיו במסגרת הייעוץ.

על המרחב המוגן הבסיסי לכלול מספר דברים

גודל הממ"ד המינימלי הינו כ- 9 מ"ר נטו לפחות, על חלון להיות אטום לגזים ועמיד בפני הדף, צינור אוורור ( באופן שניתן יהיה לחבר אליו משאבת חמצן במקרה הצורך)

על פי התקנות דלתות המרחבים המוגנים חייבות להיות אטומות לגזים , להיפתח כלפי חוץ החדר ולהיות במפלס הנמוך בסנטימטרים בודדים בלבד ממפלס רצפת החדר וזאת על מנת שבעת פיצוץ לא תוכל הדלת להיפתח בחוזקה כלפי פנים.

קירות הממ"ד עשויים מבטון מזוין מלא בלבד. עובי הקיר החיצוני של מרחב מוגן דירתי צריך להיות לפחות 25 ס"מ או 20 ס"מ כקיר פנימי ושל מרחב מוגן מוסדי - 35 ס"מ. תבניות הדלת, החלון וצינורות האוורור נעשים בתהליך של יציקת הבטון על מנת לחברם היטב אל מבנה המרחב המוגן.


כמובן שכל תהליך הבנייה והאבזור עומד בתקן ובהוראות פיקוד העורף. 

מעוניין לקבל פרטים נוספים? השאר פרטים בטופס יצירת הקשר ונחזור אליך בהקדם!

ליעוץ והזמנות צרו קשר

צלצלו עכשיו או השארו הודעה ונשוב אליכם בהקדם

5729* / 08-6488899

שם

ליעוץ ותיאום פגישה צרו קשר

איזור התעשיה עידן הנגב

052-243-3888

053-888-8869

global272@gmail.com

שליחת הודעה